הדור החדש של פעמוני דלת החכמים – הכל במכשיר אחד

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מערכות פעמוני הדלת בדור קודם כללו שימוש בכפתור טבעתי, מיקרופון ומצלמת וידאו. הן היו מחוברות לרוב למקור כוח כלשהו והוידאו הועבר למערכת טלויזיה ספציפית. כיום אנו מדברים על דור חדש של פעמוני דלת חכמים המאפשרים לנו למעשה לשלבם בתוך מערכות אבטחה שלמות המאפשרות לנו שליטה מרחוק, כמו מערכת ISAFE. כל זה קורה תודות לטכנולוגיה חדשנית ה- IOT (Internet of Things). מהי הטכנולוגיה הזו, וכיצד היא באה לידי ביטוי בתחום פעמוני הדלתות החכמים, הנה התשובה.

IOT – האינטרנט של הדברים
יישומי Internet Of Things (IoT) שימושיים נמצאים היום כמעט בכל פלח בתעשייה והם למעשה מגדילים את השימוש במערכות מדור קודם. אחת הדוגמאות לכך היא מתקני מגורים, מסחר ותעשייה הממנפים פעמוני דלתות למטרות אבטחה, אז נכון שירותים אלה היו זמינים במשך עשרות שנים, אולם לרוב היו מוגבלים למתקנים מתקדמים שיכולים להרשות לעצמם יכולות שמע דו כיווניות יקרות ויכולות וידאו חד כיווניות באמצעות רשת טלוויזיה במעגל סגור. אולם כעת בזכות טכנולוגיית IoT מתאפשרת רמת אבטחה זו ללא תשתית קואקסיאלית או אתרנט רחבה.
כאשר במערכות החדשות נמצא חיישן תנועה המגלה את המבקר שהולך עד לפתח, מכאן מתאפשרת הזרמת וידיאו מעל הענן לאפליקציית סמארטפון. התקשורת עם המבקרים מתרחשת באמצעות זרם שמע IP דו כיווני וזרם וידאו חד כיווני העובר דרך האפליקציה. מה שאומר שניתן לשלב את הפונקציות הבסיסיות של פעמוני דלת אלה במערכות אבטחה שלמות שיכולות לאפשר / לבטל מרחוק מנעול ללא מפתח, לכבות אזעקה או לספק משוב אוטומטי על סמך קלט ספציפי.

ISAFE – יתרונות המערכת
לפעמים דברים קטנים יכולים לעשות הבדל עצום בחיינו. אך מכיוון שהם קטנים ומשתלבים בחיינו כל כך טוב, אנו עשויים להתעלם מהם במבט ראשון. זה יכול להיות נכון לגבי פעמוני דלתות חכמים.
לראות את מי שנמצא ליד הדלת – זה תמיד נוהג בטוח לשמור על מרחק בטוח בינך לבין האלמוני שמקיש על דלתך. פעמון דלת חכם מסוג ISAFE יאפשר לך לראות מי נמצא (או מתקרב) לדלת מכל מקום שאתה נמצא בו, כך שיש לך מספיק זמן להעריך אם זה בטוח לפתוח את הדלת.
לדבר עם המבקרים מבלי שתצטרך לפתוח את הדלת – קיום אינטרקום דו כיווני מציע גם כמה יתרונות נסתרים. היכולת לדבר עם מבקרים פירושה שתוכל לענות למי שנמצא ליד הדלת מבלי לפתוח אותה. מכיוון שאתה יכול לדבר עם המבקר באמצעות סמארטפון, אתה יכול לענות מכל מקום, ולעולם לא לחשוף את העובדה שאתה למעשה רחוק מהבית. זה מספק מדד נוסף לבטיחות.
לעקוב אחר המבקרים שהגיעו בזמן שהיית מחוץ לבית – אם מבקר דופק בדלת במקום לצלצל בפעמון הדלת, מצלמת הווידיאו מצלמת את התמונה שתוכל לראות בהמשך. עכשיו אתה תמיד יכול לדעת מי הגיע לביתך.
אלא שפעמון דלת חכם מציע אפילו יותר אבטחה בעת השימוש במערכת המעקב שלו, מאחר והוא משמש כמצלמה נוספת המספקת כיסוי מעקב רב יותר. היא יכולה אם כן לשמש כמצלמת אבטחה לעסק, או להפוך למוניטור לילדים וקשישים, או לסייע בעת בקרת בריכות, ועוד שימושים.

אכן מערכת כזו היא רב שימושית ולמעשה משמשת ככלי חזק להפליא במערכת האבטחה שלך כאשר נעשה בה שימוש במלואה, מאחר והיא מציעה כמות אדירה של פונקציונליות ונוחות במכשיר אחד.

מאמרים נוספים לקריאה

להיות יותר חכם ולהרגיש בטוח

הידעתם שהבית שלכם הוא פרצה הקוראת לגנב מנתוני המשטרה אודות כמות הפריצות בשנה בישראל עולה כמדובר בתופעה רחבת היקף, הנזק הכלכלי שנגרם כתוצאה מעבירות רכוש

קרא עוד »
דילוג לתוכן